PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť

Victoria Cup 2016 v mŕtvom ťahu

|foto: JAN ŠURÁŇ, BORIS BÁRDOŠ

awpc slovakiaRekordná účasť a v nejednom prípade impozantné výkony ozdobili 9. ročník medzinárodnej pohárovej súťaže v mŕtvom ťahu Victoria Cup 2016, ktorý sa v réžii AWPC-Slovakia konal v sobotu 30. 7. v Trnave. Pred nákupným centrom City Arena sa zišlo 80 liftérov z piatich krajín, pričom od jej vlaňajšieho zaradenia do programu tradičnej letnej pohárovky účasť v kategórii raw (bez superdresov) niekoľkonásobne prevýšila početnosť zápolenia v špeciálnom vybavení (equip). Bezprecedentne početná bola i súťaž žien, v ktorej štartovalo 12 pretekárok.

Najhodnotnejší výkon spomedzi všetkých štartujúcich predviedol víťaz kategórie raw do 100 kg Norbert Majoroš, keď pri telesnej váhe 94,6 kg potiahol 305 kg, čo mu vynieslo 286,395 Reshelovho bodu.

Mimoriadne napínavý súboj sa rozpútal i v kategórii raw nad 100 kg, kde kompletné medailové trio zvládlo zhodne po 315 kg a o výške umiestnenia tak rozhodovala telesná váha. Čím nižšia bola hmotnosť pretekára, tým priaznivejší bol koeficient na prepočet jeho výkonu a tým i výška bodového zisku. Z tria pretekárov, ktorých váha sa pohybovala v rozpätí 112,1 až 131 kg sa tak najvyššie umiestnil ten najľahší – Gabriel Tóth (276,885 bodu), čitateľom M&F dobre známy i zo zápolení strongmanov, pred Marekom Liptákom (268,35) a Adamom Švehlom (267,75).

Mimochodom, 315 kg predstavovalo najvyššiu hodnotu mŕtveho ťahu a okrem medailistov najťažšej váhovej kategórie ju v zápolení masters raw zvládol i 47-ročný a 127 kg vážiaci veterán Robert Nemš z Poľska.

Zo ženskej časti štartového poľa predviedla najhodnotnejší výkon len 14-ročná Srbka Adriana Mitrović, keď pri váhe 63,1 kg potiahla 155 kg a získala 265,825 bodu.

Sľubnú perspektívu naznačila i Kristína Huttová, ktorá potiahla 160 kg; výkon o 10 kg vyšší jej rozhodcovia pomerom 2:1 neuznali kvôli technickým chybám...

Ďalšie snímky z Victoria Cupu 2016 nájdete vo fotogalérii Jana Šuráňa.

VÝSLEDKY

 

N. Majoroš
Norbert Majoroš (SR)


Gabriel Tóth

Gabriel Tóth (SR)


Marek Lipták

Marek Lipták (SR)


Adam Švehla

Adam Švehla (ČR)


R. Nemš

Robert Nemš (Poľ.)


Adriana Mitrovič

Adriana Mitrović (Srb.)


Kristína Huttová

Kristína Huttová (SR)