PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť

CrossFit Games 2016: Fraser a Davidsdottir

|text: ERIK RÉDLI |foto: CrossFitGames.com

Američan Mat Fraser sa stal víťazom CrossFit Games 2016 a potvrdil úlohu hlavného favorita. Dvadsaťšesťročný Fraser sa dostal do čela poradia už po prvom súťažnom workoute v stredu 20 júla a svoj náskok postupne zvyšoval až do nedeľného finále. Zúročil skúsenosti z predošlých ročníkov, dobrú prípravu po všetkých stránkach a vysokú úroveň fyzickej a mentálnej odolnosti.

Carson Fraser winnerMat Fraser


Fraser skončil na popredných priečkach vo väčšine workoutov, vrátane plávania, behu a samozrejme vzpierania, ktorému sa v mladosti venoval súťažne. Druhý v celkovom poradí, vlaňajší víťaz Ben Smith, zaostal o 197 bodov. Tretí skončil Patrick Vellner.

Islanďanka Katrin Davidsdottir triumfovala  v súťaži žien a stala sa druhou ženou s dvomi víťazstvami (2015), po svojej krajanke Annie Thorisdottir (2011, 2012)  Ťažila z dobrej prípravy pod vedením trénera Bena Bergerona v USA, kam sa presťahovala po minuloročnom víťazstve.

Carson Davidsdottir vitezka

Katrin Davidsdottir


Na druhom mieste skončila Austrálčanka Tia-Clair Toomey, ktorá dlho viedla v priebežnom poradí žien. Na rozdiel od mužov, v súťaži žien boli rozdiely medzi pretekárkami na čele len niekoľko bodov. Tretia skončila Sara Sigmundsdottir, potvrdzujúc dominanciu Islandu vo svete ženského CrossFitu.

Tohtoročné CrossFit Games opäť priniesli niekoľko nezvyčajných workoutov, napríklad prevracanie improvizovaného stohu slamy alebo ťahanie pluhu. Náročnosť sa tiež posúva smerom vyššie, čo pretekárov núti pracovať na detailoch.

Podrobnejšiu reportáž prinesieme v časopise MUSLCE&FITNESS.