PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť

Za špičkovými strongmanmi na Štrbské pleso

V sobotu 23. 7. sa po dvoch rokoch stretne európska špička strongmanov na Štrbskom Plese pred hotelom Fis. V rámci podujatia Štrbská športová smršť sa o 14.00 odohrá jedno z kôl stredoeurópskej ligy!

Vo Vysokých Tatrách tak budú môcť diváci vidieť Konstantina Iljina, Mateusza Barona, Janusza Kulagu, Ivana Hryhorovského, Jirka Žaloudka, Jiřího Dejmala i kvarteto domácich pretekárov. Príde najlepší „tlakár“ Slovenska František Piros, ktorého výkon v zdvihu klady prekročil hodnotu 190 kg. Keďže si už doliečil zranenie spôsobené v prvom kole v ukrajinských Černoviciach, bude sa zaiste na čo pozerať.

Zo slovenskej špičky ďalej uvidíme trojnásobného najsilnejšieho Slováka Igora Petríka, ktorý zaznamenal bronzový úspech na svetovom pohári Nestville World Cup 2016V takmer domácom prostredí (pochádza z Popradu) sa akiste bude chcieť predviesť v dobrom svetle i nový člen profi tímu SASIM Peter Rekenei, ktorý tohto roku zbiera cenné skúsenosti z medzinárodných podujatí.

Štvrtým slovenským silákom bude domáca legenda Branislav Golier. Víťaz úvodného ročníka stredoeurópskej ligy, Meča Matúša Čáka, Pohára Slovanov i Československého pohára tak po čase opäť zakúsi súťažnú atmosféru.

Na pretekárov čakajú náročné disciplíny: dvíhanie klady, nosenie kufrov, schody sily, mŕtve ťahy s automobilom a ťahanie kamiónu od spoločnosti Chedos. Pretekári dostanú doplnky výživy od spoločnosti AONE Nutrition.

tatry