PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť

Na strongmanov v sobotu na Duchonku

|text: PAVOL GUGA

Po úvodnom kole v Prešove, a pokračovaniach v Kajali a v Banskej Bystrici sa štvrté zastavenie súťažného seriálu Slovenského pohára silných mužov 2016 presúva k vodnej nádrži Duchonka. V reštaurácii pri Hrádzi pripravuje Slovenská asociácia silných mužov v spolupráci s Braňom a Majkou Golierovcamisobotu 16. 7. od 15.00 atraktívne zápolenie domácej amatérskej strongman ligy.

strongman Duchonka


Pretekári si zmerajú sily v týchto náročných disciplínach: dvíhanie klady, nosenie mečov, betónových gúľ a vriec, ťahanie kamióna a krucifix – čiže výdrž v rozpažení. Akiste pestrá ponuka testov sily určí víťaza štvrtého kola a čo to napovie i o preferenciách v súvislosti s absolútnym prvenstvom, ktoré jeho držiteľovi zabezpečí vstup do profi tímu SASIM.

Momentálne na prvom postupovom mieste súperia Ľubomír Griglák s Milanom Šuľanom, tak uvidíme, kto bude mať po Duchonke v tabuľke viac bodov.

Borci sa môžu tešiť na hodnotné ceny od spoločnosti AONE Nutrition, ktorá tohto roku zabezpečuje doplnky výživy pre športovcov na podujatiach SASIM.

Priebežné bodovanie Slovenského pohára 2016 po 3. kolách:

 1.–2. Milan Šuľan, Ľubomír Griglák obaja po 31 bodov

3. Juraj Rákoci 23

4. Peter Supák 22

5. Martin Šulej 20

6. Tomáš Piros 16

7.–9.Denis Hanák, Peter Očovay, Michal Dzivjak všetci po 15

10. Maroš Štefaňák 12

11. Pavol Horňák 8

12.–13. Michal Gunda, Martin Dulai obaja po 5

14. Marek Bujdoš 4

15. Róbert Blacha 3

16. Adam Sobek 2

17. Michal Póša 1

18. Dávid Nagy 0

19. Tomáš Jurkovič 0.