PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť

Mozoláni strieborný na Europa Charlotte Pro 212

ifbb proSlovenský profesionálny kulturista Andrej Mozoláni obsadil 2. miesto v zápolení do 212 libier na súťaži Europa Charlotte Pro 2016 (víťaz Dobromir Delev z Bulharska), ktorá sa konala v dňoch 9. až 10. júla v americkom meste Charlotte (Severná Karolína).

Amatérsky majster sveta IFBB (2005) a dvojnásobný európsky šampión (2004, 2006) absolvoval profesionálny debut po desaťročnej súťažnej odmlke na júnovej Arctic Pro 212, kde skončil 3., a toto umiestnenie zopakoval i o týždeň v Dallase.

Druhé miesto v 12-člennom štartovom poli Europa Charlotte Pro znamená pre Mozolániho výrazný posun nahor v kvalifikačnom rebríčku na tohtoročnú Olympia 212 Showdown, v ktorom mu s desiatimi bodmi v súčasnosti náleží 3. priečka a je tak veľmi blízko postupu do Las Vegas.

Okrem váhovo obmedzeného zápolenia boli v Charlotte na programe i dve ženské kategórie, v ktorých zvíťazili Rebecca Sizemore (fitness) a Sarah James Brown (bikini fitness). Obe šampiónky i víťaz „212-tky“ Delev získali priamy postup do príslušnej súťaže na Olympia Weekende 2016 v Las Vegas.

Viac fotografií zo súťaže nájdete TU

Charlotte 212


Dobormir Delev Dobromir Delev Dobromir Delev
Dobromir Delev 


Andrej MozolániAndrej MozolániAndrej Mozoláni

Andrej Mozoláni 


Charlotte Bikini


Sarah James Brown
Sarah James Brown


 

Charlotte fitness


Rebeca Sizemore
Rebecca Sizemore