PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť

Na strongmanov v sobotu do Hniezdneho!

V prvú júlovú sobotu (2. 7.) sa v Nestville parku v Hniezdnom – počas tradičného Nestville open festu – koná Svetový pohár silných mužov. Po Michalovciach (2013) a Košiciach (2012) sa tak Hniezdne stane treťou zastávkou svetového pohára, ktorý organizuje Slovenská asociácia silných mužov v spolupráci so spoločnosťou Jumping a s mediálnou podporou magazínu MUSCLE&FITNESS.

Dňa 2. júla tak do obce Hniezdne pri Starej Ľubovni zavítajú siláci, v nejednom prípade náležiaci do širšej svetovej špičky. Z domácich borcov sa predstaví trojnásobný najsilnejší Slovák, Igor Petrík a nový člen profi tímu SASIM Peter Rekenei. Na medzinárodnej súpiske ďalej figurujú účastník prestížneho zápolenia World´s Strongest Man Ákos Nagy z Maďarska, Bielorus Volodymyr Cifra, Ivan Hryhorovskyj z Ukrajiny, Poliak Rafal Kobylarz, Chamza Primov z Uzbekistanu, najsilnejší muž Brazílie Marcos Ferarri či Juhoafričan Marc Van der Haer, ktorý už na Slovensku vystúpil v roku 2012, počas tradičného trenčianskeho Športfestivalu. Mimochodom, veľká časť tohto štartového poľa sa už stretla na prestížnom podujatí Arnold Strongman Classic 2016 v Južnej Afrike!

Desiatka pozvaných strongmanov sveta sa v sobotu 2. 7. od 14. hodiny bude biť o prvenstvo na Nestville World Cupe 2016. Čakajú na nich náročné disciplíny: dvíhanie ťažkej klady, nosenie jarma, prevracanie obrej pneumatiky, mŕtve ťahy s automobilom, ťahanie kamióna a nosenie kufrov.

strongmaniHniezdne