PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť

Na strongmanov v piatok do Banskej Bystrice!

|text: PAVOL GUGA

Slovenský pohár silných muž


Po úvodnom kole v Prešove, kde zvíťazil Milan Šuľan, a druhom kole v Kajali, ktoré sa stalo záležitosťou Juraja Rákociho, sa seriál Slovenského pohára silných mužov 2016 presúva do srdca Slovenska. Siláci si zmerajú sily v Banskej Bystrici.

Podujatie, organizované s finančnou podporou mesta Banská Bystrica a pod záštitou primátora Jána Noska, sa tak opäť po rokoch objavuje v kalendári Slovenskej asociácie silných mužov.

V minulosti sa v centre Horehronia organizoval i Národný šampionát silákov (2009) či – spoločne s mestom Zvolen – dvojkolo Pohronský silák.

V Banskej Bystrici na námestí SNP sa v piatok 17. júna od 16:30 odohrá súboj o potrebné body do konečného bodovania slovenskej strongman ligy. O víťazovi 3. kola sa rozhodne v piatich náročných disciplínach: dvíhanie klady, nosenie pivných sudov, mŕtve ťahy s automobilom Opel Corsa, prevracanie pneumatiky a kačací beh s erbom.

Slovenská asociácia silných mužov na tomto podujatí nadviaže spoluprácu so spoločnosťou AONE Nutrition a práve výrobky tejto značky získajú siláci ako ocenenie za konečné umiestnenie. Do budúcna by i Slovenský pohár silných mužov mal niesť označenie AONE Cup.

Priebežné poradie Slovenského pohára 2016 (po 2 kolách):

1. Juraj Rákoci 23 bodov, 2. Milan Šuľan 21, 3. Ľubomír Griglák 20, 4. Peter Supák 16, 5. Denis Hanák 13, 6. Peter Očovay 12, 7. Tomáš Piros 11, 8. Martin Šulej 11, 9. Michal Dzivjak 8, 10. Michal Gunda 5, 11. Marek Bujdoš 4, 12. Pavol Horňák 4, 13. Róbert Blacha 3, 14. Adam Sobek 2.