PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť

Svetový rekord teenagera ­­– 7 306 zhybov!

|text: IAN COHEN |foto: patch.com 

Andrew Shapiro pull ups patSedemnásťročný Andrew Shapiro prekonal svetový rekord v zhyboch za 24 hodín. Zvládol ich 7 306!

Andrew je fanúšik televíznych programov na spôsob American Ninja Warrior, kde súťažiaci musia zdolať sériu prekážok. Jeho cesta za rekordom sa začala pred siedmimi mesiacmi. Inšpirovaný svojím otcom, ktorý už 5 rokov bojuje s rakovinou, Andrew sa rozhodol atakovať svetový rekord v zhyboch. Jeho tréningy boli intenzívne, robil napríklad série po 10 každú minútu po dobu šiestich hodín.

Svoj zhybový maratón začal v sobotu ráno o 8:00. Po 15-tich hodinách prekonal rekord Čecha Jana Kareša z minulého roku (6 800) a zastavil sa až na čísle 7 306. Jeho výkon sledovalo pätnásť rozhodcov, aby ho mohli zapísať do Guinessovej knihy rekordov. Okrem toho sa Andrewovi podarilo vyzbierať aj 4 000 dolárov na výskum rakoviny.

Video z Andrewovho výkonu