PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť

Na fitness detí v sobotu do Trenčína

|text: PAVOL GUGA

V sobotu 28. mája 2016 o 15:00 sa v Posádkovom klube (ODA) v Trenčíne konajú majstrovstvá Slovenska vo fitness detí.

Fitness - deti


Z poverenia SAKSFT sú usporiadateľmi podujatia ŠK REHAFIT Trenčín a Fitness Gabrhel Trenčín. Organizátorskú taktovku nad súťažou má asistentka štátnej trénerky pre fitness detí a bývalá úspešná reprezentantka vo fitness Marianna Holbová z Trenčína.

Na najvyššej domácej súťaži v detskom fitness sa zúčastní 60 pretekárov a pretekárok z celého Slovenska. Súťažiť budú deti vo veku od 5 do 15 rokov, ktoré sa kvalifikovali prostredníctvom troch nominačných súťaží – v Košiciach, vo Zvolene a v Prievidzi.

Na zápolení si zmerajú sily aj mladé Trenčianky, medailistky z majstrovstiev sveta a Európy v detskom fitness. Tešiť sa môžete na 12-ročnú Katarínú Blaškovú, ktorá je už dvojnásobnou vicemajsterkou sveta a trikrát bronzovou medailistkou z majstrovstiev Európy. Na javisku sa predstaví aj bronzová medailistka z majstrovstiev Európy 2015 Nasťa Vrábelová, ktorá má tiež 12 rokov. Najväčším domácim želiezkom v ohni bude ale súčasná majsterka sveta a Európy (2015), minuloročná majsterka Slovenska Tatiana Ondrušková, ktorá bude štartovať v kategórií 12–13-ročných fitnesiek.
A predstavia sa i ďalšie domáce pretekárky, reprezentujúce oddiel Fitness Gabrhel: Karolína Badíková, Vanessa Habánková, Lucia Mikušová a Nina Mária Remo, ktoré trénujú pod dohľadom organizátorky podujatia Marianny Holbovej.
Do Trenčína zavíta aj vôbec najúspešnejšia detská fitneska Nelli Novodomská zo zvolenského klubu B-STAR. Má za sebou po štyri víťazstvá na majstrovstvách sveta i Európy!

Okrem talentovaných a úspešných dievčat príde do Trenčína súperiť aj pätica chlapcov. Medzi nimi aj majster sveta a Európy Denis Ambruš, ktorý štartuje v kategórii fitness chlapcov nad 12 rokov.

Deti, rozdelené do vekových kategórií, budú súperiť v dvoch súťažných disciplínach: v predvedení voľnej zostavy – obsahujúcej akrobaciu, silové prvky i tanec – a v hodnotení postavy.
Tí najúspešnejší pretekári a pretekárky budú nominovaní na tohtoročné majstrovstvá sveta v detskom fitness, ktoré sa budú konať v polovici júna v Novom Sade v Srbsku.