PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť

III. kolo jarnej časti CrossGym Ligy 2016

|text: ERIK RÉDLI |foto:CrossGym Liga

Tretie kolo jarnej časti CrossGym Ligy 2016 sa v sobotu 21. 5. konalo v Red Royal Gyme v Nitre. Teplé počasie a blízkosť atletickej dráhy naznačovali, že organizátori by mohli do súťažných workoutov zahrnúť aj beh. Kategórie teens (do 18 rokov) a beginners absolvovali 200 m behu po každom z troch kôl, ktoré pozostávali z drepov s činkou nad hlavou (40/30 kg) a sed-ľahov. Počty opakovaní narastali: 9-15-21.

teens
Kategória teens v akcii.

Počas drepov s činkou nad hlavou musíte neustále udržiavať stabilnú polohu, čo je po behu dosť problematické, pretože zakyslenie vo svaloch narúša koordináciu. Workout sa lámal práve na drepoch.

Nitra pred WOD 1
Začína sa prvý súťažný workout kategórie beginners muži.

Kategória elite pre zmenu začínala behom na 200 m, nasledovalo 30 thrusterov s 50/30 kg a znovu 200-metrový bežecký úsek. Thruster – kombinácia hlbokého čelného drepu a výrazu činky nad hlavu – unaví celé telo už po niekoľkých opakovaniach. Následný beh ešte prehĺbi zakyslenie v stehnách. Schopnosť odolávať nepríjemným pocitom tiež patrí ku crossfitu.

Nitra BEH ELITE
Súčasťou prvého workoutu bol aj beh.

Druhý workout pre beginnerov a teens bol narastajúci počet opakovaní v dvoch cvikoch po dobu 8 minút. Teens začínali s 2 opakovaniami kettlebel swingu (16/12 kg) a 2 burpee box jump – súťažiaci musí urobiť klasický angličák a následne vyskočiť na box. Pokračuje sa druhým kolom so 4 opakovaniami, a počty postupne narastajú. Cvičí sa non-stop počas celých 8 minút, preto je potrebné dobre si rozložiť sily. Beginners robili namiesto swingu trh s 20 (16) kg kettlebelllom.

Nitra girls

Každý súťažiaci má prideleného rozhodcu. Po skončení workoutu musí podpísať skóre.

Na kategóriu elite čakala náročnejšia zostava: 15 drepov s činkou nad hlavou so 60/40 kg, 75 dvojšvihov na švihadle, 30 trhov s 24 (16) kg kettlebellom, znovu 75 dvojšvihov a 15 drepov s činkou nad hlavou. Chvíľu po oznámení workoutu už eliťáci vonku na slniečku trénovali dvojskoky, zatiaľ čo teens a neskôr beginners zápasili s narastajúcim počtom opakovaní.

Výsledky

V kategórii teens dievčat dosiahla najlepší výsledok Nina Ladvenicová, za ňou sa zoradili Tereza Šimončičová a Alexandra Lesayová. V teens chlapcov zdolal Martin Repček Milana Koniarika.

V kategórii beginners žien sa najlepšie darilo Kataríne Strižencovej. Druhá skončila Zuzana Duffeková, tretia Veronika Tóthová. Medzi mužmi zvíťazil Anton Koszorú pred Ondrejom Alchusom. Bronz bral Tomáš Kijovský.

V elite žien udelili organizátori dve prvé miesta. Rovnaký počet bodov získali Lujza Šajdáková a Katarína Eliášová. Na druhom mieste skončila Mária Németh. V elite muži zvíťazil Adam Antal. Za ním sa umiestnili Michal Juračič a Alex Hausner.