UZNANIE SLYOVI OD ARNOLDA (VIDEO)
l foto: M&F
Reg Park, Joe Weider, Ben Weider, Franco Columbu, Jim Lorimer...
To je iba zopár mien osobností, ktoré si vyslúžili vyznamenanie Lifetime Achievement Award za ich celoživotný prínos k propagácii fitness. Uznania odovzdáva každoročne sám Arnold Schwarzenegger na pódiu každoročnej veľkolepej akcie nazvanej po ňom.
Tohto roku sa dostalo v Columbuse tejto pocty azda najbližšiemu Arnoldovmu priateľovi z oblasti show business. Jeho meno je Sylvester Stallone!
Sly alias Rocky, alias Rambo, atď... Herec, režisér, autor scenárov a producent má na konte 36 filmov. Ako pripomenul vo svojom príhovore Arnold, Stallone (63) nikdy nebol súťažným kulturistom, ale svojimi filmami, zjavom a nasadením inšpiroval k cvičeniu, športovaniu a práci na sebe milióny ľudí po celom svete. „Sylvester má mimoriadne pevnú vôľu“, vyhlásil Arnold.
Sylvester Stallone po prevzatí ceny prízvukoval, že cvičiť začal už ako 12-ročný, po zhliadnutí filmu Herkules so Steve Reevesom v hlavnej role. „Začal som dvíhať všetko, čo som mal poruke,“ spomínal so smiechom. Pripomenul, že nie každý z nás (a myslel tým aj seba) disponuje mimoriadnymi genetickými danosťami. Ale každý by mal mať svoj sen, svoje pevné ciele. Jeho predsavzatím bolo vypracovať si telo, pri pohľade na ktoré si ľudia povedia: „Keď budem makať, aj ja by som mohol, byť podobný.“
Videozáznam si môžete pozrieť TU.
|